Małgorzata Szyszka i przyjaciele | Spektakle integracyjne dla dzieci i młodzieży /w tym z UKRAINY/ i ich opiekunów

  • "Miś" - opowieść o strachu
  • „Piłka" – koncert piosenek z muzyką Jerzego Wasowskiego
  • „Pantofelek” na podstawie Kopciuszka
  • „Włóczka” na podstawie Czerwonego Kapturka
  • „Gdzie jest król?” – na podstawie polskich legend
  • „Nos” - na podstawie Pinokia
  •  

    "Miś" - opowieść o strachu

    Grupa odbiorców: dla najmłodszych

    Często okazuje się że to czego się boimy tak naprawdę nie jest takie straszne, albo wcale nie istnieje. Jak to możliwe? Wszystko to, sprawka wyobraźni, która lubi płatać nam takie figle.  Dzielny Miś już poznał jej sztuczki i z radością podzieli się swoją historią z małymi i dużymi. Bo każdy z nas czegoś się boi.

     

    „Piłka" – koncert piosenek z muzyką Jerzego Wasowskiego

    Grupa odbiorców: Dla przedszkoli i klas SP 1-4
    Czas trwania: ok.30 minut z nauką piosenek

     

    PANTOFELEK inspirowany opowieścią o KOPCIUSZKU

    Oczywiście ten przepiękny pantofelek należy do  Kopciuszka. Jednak by go odnaleźć  publiczność wraz z aktorkami bawi się w robienia porządków – „Pucu! Pucu! Chlastu! Chlastu! Nie mam rączek jedenastu, Tylko dwie mam rączki małe, Lecz do prania doskonałe”. Opowieść przeplatana jest przepięknymi piosenkami. Po widowisku dzieci przygotowują lalki – ilustracje – „Tak to praca zawsze nowa, Gdy kto lalek się dochowa!”

     

    WŁÓCZKA - inspirowana opowieścią o CZERWONYM KAPTURKU

    W naszej opowieści Kapturek nie tylko podstępem przechytrzy złego Wilka, ale nauczy go także dobrych manier. Przygody przedstawione są w formie teatru interaktywnego, w którym publiczność decyduje o losach bohaterów w ten sposób ucząc się zasad bezpieczeństwa. W ramach spotkania warsztatowego dzieci szukają sposobu by pokonać Wilka

     

    „Gdzie jest król?” – na podstawie polskich legend

    to jest opowieść podczas której zwykle przedmioty zaczynają nabierać czarodziejskiej mocy zmieniając wokół nas świat. To dzięki nim może przenieść się do  świata bajek gdzie rządzą królowie i królewny. ?-Jednym słowem komediowa interpretacja polskich legend. Dlaczego myszy zjadły Króla Popiela?  Dlaczego Wanda nie chciał wyjść za Rydygiera?

     

    „Nos” - na podstawie Pinokia

    Na kogo może  pasować ten dziwny  nos? Historia znanego pisarza CarlaCollodiego i wymyślonej przez niego postaci bajkowej – Pinokia,przedstawiona w konwencji komedii dell’arte zakłada aktywneuczestnictwo publiczności w proponowanych zabawach.  Widowisko koncentruje się wokół tematu prawdy i kłamstwa. Każdy z uczestników będzie miał szansę sprawdzić czy przez przypadek ten długi szpiczasty nos nie należy do niego.